Úvod Články Jak šetrně odstranit hmyz z karoserie auta

Jak šetrně odstranit hmyz z karoserie auta

Zbytky hmyzu na karoserii jsou nejen znatelnou vadou na kráse vašeho automobilu, ale také mohou nenávratně poškodit lak. V dnešním článku vám poradíme, jak se vyvarovat vzniku těžko odstranitelných skvrn.

Odstranění hmyzu k karoserie Co můžete umýt dnes, nikdy neodkládejte až na zítra

Než se pustíme do samotného procesu odstraňování zaschlého hmyzu, stanovíme si několik zásadních pravidel, kterými je třeba se řídit, abychom udrželi lak auta nepoškozený a stále jako nový. Základní pravidlo tedy zní -mrtvý hmyz nikdy nenechávejte na karoserii příliš dlouhou dobu! Pokud mytí vozu zanedbáte, riskujete, že zbytky hmyzu nenávratně naleptají lak a drobné fleky, které po nich vznikají, již nepůjde odstranit jen za pomoci čisticích přípravků. Takovéto skvrny lze odstranit pouze přebroušením laku za pomoci leštičky a speciální brusné pasty. To však vyžaduje zásah odborníka a samotné přeleštění také něco stojí. Auto se proto snažte mýt pravidelně, a to zejména v letním období, kdy je karoserie často vystavována vysokým teplotám.

Hlavně nedrhnout! Hmyz nejšetrněji odstraníte nejprve "nasucho"

Zbytky hmyzu bezesporu lákají k drhnutí klasickým způsobem, tedy houbou a šamponem. Pokud karoserii nejprve namočíte, hmyz se do určité míry sice rozpustí, ale vy se při následném úporném drhnutí výrazně nadřete a navíc karoserii zcela jistě poškrábete. Hmyz můžete velmi snadno a bez námahy odstranit např. speciálním přípravkem. Tedy tím způsobem, že na suchou karoserii nanesete odstraňovač hmyzu, necháte krátkou chvíli působit, a auto následně jednoduše opláchnete vysokotlakým čističem nebo standardně kbelíkem a houbou.

K odstranění hmyzu z karoserie použijte odstraňovač hmyzu NERTA ANTI INSECT v 5l nebo 25l balení, který se aplikuje na suchou karoserii před samotným procesem mytí. Pokud je pro Vás i 5L moc velké balení, pak můžete vyzkoušet odstraňovač hmyzu WE INSECT REMOVER v 500ml balení, který je již naředěný pro přímé použití.

Podívejte se, jak přípravek Nerta Anti Insect účinkuje

Odstranění hmyzu z karoserie Před použitím přípravku na odstranění hmyzu Odstranění hmyzu Po použití přípravku Nerta a následném umytí

Pozor na horký lak a choulostivé součásti karoserie

Odstraňovač hmyzu nikdy nenanášejte na lak rozpálený od slunce. Mějte také na paměti, že Nerta je primárně vyvíjena na klasický autolak a nikoli na nejrůznější typy fólií a další povrchy. Pokud tedy máte na automobilu například plasti dip nebo speciální nelakované povrchy, raději odstraňovač hmyzu nejprve vyzkoušejte na skrytém místě, např. na podběhu či prahu. Velmi důležité je také odstraňovač po nanesení důkladně umýt, nejlépe proudem čisté vody. Na mytí automobilu nikdy nepoužívejte klasickou houbu na nádobí!

Kvalitní vosk ochrání lak před skvrnami od hmyzu

Pokud chcete karoserii ochránit před dalšími nálety otravného hmyzu, ve finální fázi čištění na lak naneste kvalitní tekutý vosk např. NERTA BIO POLISH, který na laku automobilu vytvoří tenkou ochrannou vrstvu, která eliminuje vznik nežádoucích fleků. Hmyz se po použití tekutého vosku do povrchu karoserie nevpíjí a lze ho při dalším mytí jednoduše odstranit. Vyšším stupněm ochrany pak jsou samozřejmě tuhé vosky. Jejich aplikace je však oproti tekutým voskům výrazně pracnější, časově náročnější a podstatně dražší. Kromě vosku máte na výběr také nejrůznější ochranné přípravky na bázi nanotechnologie nebo tak zvané tekuté sklo.

Pneumatiky